Blaty lite z drewna klejonego

Zajmujemy się produkcją blatów litych z drewna klejonego, które doskonale komponują się z wieloma rodzajami zabudowy. Oprócz walorów wizualnych, te wyroby drewniane wyróżnia doskonała wytrzymałość na użytkowanie, dlatego znajdują zastosowanie przy aranżacji parapetów, blatów, podłóg, mebli czy schodów i balustrad. Na Twoje życzenie drewniany blat możemy poddać skrupulatnej impregnacji, dzięki czemu nie będzie podatny na zamoczenie.

Wyroby drewniane lite czy klejone? Wykonanie ma znaczenie!

Należy pamiętać, że wyroby drewniane nieustannie pracują. Pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy wilgoć, ich parametry mogą się nieznacznie zmieniać. Prowadzi to do pęcznienia, kurczenia się, wyginania i łódkowania. Aby ograniczyć występowanie tych procesów, blaty drewniane częściej tworzy się z drewna klejonego. Właśnie dlatego technika wykonania ma ogromne znaczenie.

Nasze sosnowe blaty są produkowane z lamelek drewnianych łączonych za pomocą mikrowczepów, klejonych na długości i szerokości. Połączenia są widoczne gołym okiem, co dodaje ciekawy element wizualny. Blat lity z drewna klejonego jest twardy, odporny na zmiany wilgoci i temperatury, a co za tym idzie nie wypacza się i nie pęcznieje. Sprawdzi się więc w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Nie jest jednak dedykowany wyłącznie do kuchni czy łazienki – z wyrobów z drewna klejonego można wykonać meble, stopnie schodów, parapety oraz półki.

Nie znalazłeś w naszej ofercie blatu idealnego pod Twój projekt? Z chęcią wykonamy go dla Ciebie na zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych płyt drewnianych i kontaktu!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2